RAŽ pokreće kampanju „Jačajmo žepačko gospodarstvo – Kupuj domaće“

4 Oktobra, 2025

RAŽ pokreće kampanju „Jačajmo žepačko gospodarstvo – Kupuj domaće“ u okviru inicijative podrške domaćim proizvođačima u Zeničko-dobojskoj županiji

U Ministarstvu privrede Zeničko-dobojskog kantona u petak, 3.10.2025.  su potpisani ugovori s četiri razvojne agencije s područja kantona/županije – Razvojnom agencijom Žepče (RAŽ) Razvojnom agencijom Zavidovići (RAZ), Tešanjskom razvojnom agencijom (TRA) i Zeničkom razvojnom agencijom (ZEDA).

Agencije su odabrane putem javnog poziva za sudjelovanje u kampanji „Kupujmo domaće – jačajmo Bosnu i Hercegovinu“, a za realizaciju aktivnosti ukupno je osigurano 100.000 KM. Svaka agencija dobit će po 25.000 KM za provedbu svojih projekata. Ugovore je, u ime Ministarstva privrede Zeničko-dobojskog kantona, potpisao ministar Samir Šibonjić, dok su u ime razvojnih agencija ugovore potpisali njihovi direktori – među njima i Branka Janko, direktorica Razvojne agencije Žepče (RAŽ).

Kampanja ima za cilj promociju domaćih proizvoda i proizvođača te jačanje konkurentnosti gospodarstva Zeničko-dobojskog kantona/županije. Premijer ZDK Nezir Pivić istaknuo je da je podrška domaćem gospodarstvu zajednička obveza svih institucija i građana.
„Moramo raditi na tome da ono što se proizvede u našim sredinama, bude i potrošeno ovdje. Na taj način čuvamo ekonomiju, radna mjesta i jačamo BiH “, poručio je Pivić.

Ministar privrede Samir Šibonjić naglasio je da je ovo prva institucionalna kampanja ovakve vrste u Bosni i Hercegovini, nastala kao rezultat razgovora s gospodarstvenicima i analize potrošačkih navika.
„Vjerujemo da će kampanja doprinijeti većoj prepoznatljivosti i konkurentnosti domaćih proizvoda, kao i rastu zaposlenosti“, rekao je Šibonjić koji je posebno pohvalio dosadašnji rad četiri lokalne razvojne agencije koje djeluju na području Zeničko-dobojske županije.

U okviru ove inicijative, Razvojna agencija Žepče (RAŽ) pokreće projekt „Jačajmo žepačko gospodarstvo – Kupuj domaće, podrži lokalno“, koji će se realizirati u narednih šest mjeseci. Cilj projekta je povećati vidljivost i tržišnu prisutnost lokalnih obrta i poduzeća te osnažiti proizvođače kroz digitalizaciju i stručno usavršavanje. Projekt aktivno uključuje mlade i građane, potičući ih da prepoznaju vrijednost lokalne proizvodnje, biraju domaće proizvode i tako izravno doprinesu razvoju žepačkog gospodarstva i jačanju zajednice.

Razvojna agencija Žepče ovim projektom nastavlja provoditi aktivnosti usmjerene na jačanje konkurentnosti i digitalne transformacije lokalnih poduzeća, istovremeno promovirajući vrijednosti domaće proizvodnje i održivog razvoja.

Vijesti , , , , ,