U subotu, 17.9.2022. godine počela je obuka za rad na troosnoj CNC glodalici u Žepču i Zavidovićima u sklopu projekta „Podrška socio-ekonomskoj stabilnosti regije Zapadnog Balkana 2021.-2022“ koji provodi organizacija HELP-Hilfe zur Selbsthilfe, sredstvima Vlade Savezne Republike Njemačke, Općine Žepče i Grada Zavidovići, a realizira Razvojna agencija Žepče.
Razvojna agencija Žepče je nositelj obuka, a provode je predavači „ Edukativnog centra „G code “ Vitez , dipl. ing. mašinstva Erdin Kajmak.
Ukupno 20 polaznika iz Žepča i Zavidovića imati će priliku da, kroz 50 sati praktične obuke i radu na CNC mašini, CAD/CAM tehnologijama i programiranju CNC mašina u SolidWorks/SolidCam-u, upoznaju nove tehnologije u svijetu mašinstva, postanu konkurentniji na tržištu rada i stvore bolje uvjete za zapošljavanje ili start- up biznise.
Obuka u Žepču se provodi u odjelu Razvojne agencije Žepče, Centru poslovnih kompetencija u Bistrici, dok je za polaznike iz grada Zavidovići organizirana u prostorijama Mješovite srednje škole Zavidovići.
Po završetku obuke polaznici koji su uspješno prošli obuku će steći pravo na certifikat, nakon pismene provjere stečenog znanja.
Kako su protekli prvi sati obuke, možete da pogledate u fotografijama.








